XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej -18/04


XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej -18/04

W dniu 18 kwietnia odbył się etap diecezjalny XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” pod patronatem JE ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski oraz JE ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Chudziak (1 TO), Wiktoria Trzeciak (1 TO), Hanna Rosiek (1 LB), Vanessa Stachowska (1 LB) oraz Radosław Kwiatkowski (3 LO).

Łącznie ponad 130 uczestników zmierzyło się ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi Księgi Sędziów oraz Dziejów Apostolskich. Po części pisemnej odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. prof. hab. Stanisław Wronka.

Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z ofertą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.