Wystawa projektów recyclingowych „Grey Mouse” w ramach Cracow Fashion Week 2022


Wystawa projektów recyclingowych „Grey Mouse” w ramach Cracow Fashion Week 2022

W ramach tegorocznej edycji Cracow Fashion Week klasy pierwsze Technikum wraz z wychowawcami obejrzały wystawę projektów recyclingowych „Grey Mouse” autorstwa projektantki Marty Pilas, znajdującą się w hotelu Novotel przy ul. Kościuszki.

Te inspirujące projekty to dla młodzieży naszej szkoły nie tylko wgląd w przyszłość zrównoważonej mody, ale też kolejny krok na drodze do zwiększenia świadomości ekologicznej i wrażliwości artystycznej.
Ciekawie mówi o swoich projektach sama Artystka:
„Każdy trend – niczym powieść, jej bohater, a przede wszystkim człowiek – przeminie w czasie nieokreślonym. Traktować przemijanie jednak wolę jako ciąg procesów, a życie jako strukturę narracyjną, w której one zachodzą. Kończąc jeden rozdział swojej podróży, ani bohater, ani człowiek nie umiera. Przytłoczony ciężarem swego następcy, szuka ponownej drogi na szczyt wzgórza, a rolą zdolnego artysty jest wydobyć to… Echa przeszłości.” (Fragment opisu wystawy Marty Pilas w ramach Cracow Fashion Week 2022).