Wycieczka klas do Wrocławia


Wycieczka klas do Wrocławia

W dniach 6-8 kwietnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Wrocławia. Udział w niej wzięły klasy: II LO, II TO, III LPA, III LPB, III TGA, łącznie 40. uczniów.

 Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie mogli podziwiać monumentalne dzieło z XIX wieku, czyli Panoramę Racławicką oraz dzielnicę neonów. 

 
Kolejny dzień pozwolił uczniom poznać historię i zabytki Wrocławia. Wraz z przewodnikiem zwiedzili miasto, w tym unikalną wrocławską starówkę z jej najpopularniejszymi miejscami, Muzeum Narodowe oraz Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Z pomocą nowoczesnych technologii mogli poznać od podstaw procesy i rolę ważnego dla nas źródła jakim jest woda.  
 

Ostatniego dnia wyjazdu grupa odwiedziła zoo, które należy do największych w naszym kraju i zaliczane jest do popularniejszych w Europie.  Jego główną atrakcją jest Afrykarium, czyli oceanarium gromadzące najróżniejsze gatunki zwierząt z Afryki. Uczniowie zwiedzili również Halę Stulecia oraz Pawilon Czterech Kopuł, gdzie mieli okazję oglądać sztukę Magdaleny Abakanowicz.