Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach


Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

Z okazji  550 rocznicy urodzin  Mikołaja Kopernika – klasy 1 LB, 2 LO,  3 LO wraz z nauczycielkami p. M.Kasprzycką i p. D.Waśniowską pojechały na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Nasza młodzież i sympatyczni pedagodzy wzięli udział w niezwykłej prelekcji na temat jednej z najbardziej fascynujących postaci renesansu –Mikołaja Kopernika, który – „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” i tym samym dał początek nowym poglądom na budowę świata.

Po wnikliwej prelekcji odbył się krótki pokaz nieba z dwóch perspektyw: nieba widocznego w dzień w towarzystwie Słońca, oraz nocą w otoczeniu gwiazd.

Wycieczka do Obserwatorium była okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu  astronomii i geografii.