Wielka Zbiórka dla Burka i Kocurk – wyniki akcji


Wielka Zbiórka dla Burka i Kocurk – wyniki akcji

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za udział w nowej odsłonie akcji organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami pt. „Wielka Zbiórka dla Burka i Kocurka”.

Wiele psów i kotów trafia do nas zaniedbana lub chora. Starsze zwierzaki narażone są na wiele bolesnych chorób pojawiających się wraz z wiekiem (np. niewydolność nerek, problemy z przyswajaniem pokarmu, zwyrodnienia stawów). Właściwa dieta, jest niezbędna by mogły cieszyć się dłużej zdrowiem, a co za tym idzie by miały też większą szansę na znalezienie nowego kochającego domu. Dzięki Waszej pomocy możemy lepiej zadbać o te najbardziej potrzebujące psy i koty.

W tegorocznej edycji oficjalnie wzięło udział ponad 100 placówek edukacyjnych, jednak jak co roku było ich znacznie więcej – nie wszyscy zostawiali karty, ale my skrzętnie wpisywaliśmy wszystkich do Zeszytu Darów.

Udało nam się zebrać 7908,42 kg karmy, w tym 3665,53 kg karmy wysokojakościowej o którą Państwa prosiliśmy:

 

  • suchej karmy dla psów – 1813,77 kg
  • suchej karmy dla kotów – 451,37 kg
  • konserw dla psów – 751,57 kg
  • konserw dla kotów – 648,82 kg

 

Państwa wielkie zaangażowanie przekłada się na ilość zebranej karmy, dzięki czemu zwierzaki mają zapewnioną karmę praktycznie na cały nadchodzący rok. Dzięki tegorocznej zbiórce starsze i chore zwierzaki dostały duży zapas karmy dedykowanej właśnie im, a szczególnie karma specjalistyczna pozwoli na poprawę ich stanu zdrowia.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

Zarząd Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

oraz pracownicy KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie