Wieczór patriotyczny – listopadowe skojarzenia


Wieczór patriotyczny – listopadowe skojarzenia

8 listopada 2018 r. spotkaliśmy się na wieczorze patriotycznym zorganizowanym przez grupę teatralną STH – Szerokie Tory Humanistyki prowadzoną przez Pana Rafała Gatnego. W programie znalazły się strofy z poezji Wyspiańskiego, Słońskiego, Broniewskiego, Lechonia, Staffa, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida.

Poezja patriotyczna – Fragmenty „ Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego. Uczennica klasy III L Ania Joniec zagrała walca i poloneza F. Chopina. Wspólnie odśpiewaliśmy znane pieśni patriotyczno- legionowe: „Rozkwitały pąki białych róż”, „ Wojenko, wojenko…”, „ O mój rozmarynie rozwijaj się”, oraz „Rotę”.

Spotkanie wprowadziło wszystkich w tematykę związaną z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.