Światowy Dzień Życzliwości


Światowy Dzień Życzliwości

W dniach 21-22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dni Życzliwości.

Był to czas wyjątkowy, pełen uśmiechu, pozytywnych emocji, miłych gestów i atrakcji.

Uczniowie i nauczyciele ubrali się na kolorowo, w szkole wszędzie można było znaleźć “życzliwe zrywki”,a kto chciał mógł dodatkowo zakręcić kołem fortuny, by w ciekawy sposób zdobyć pomysł jak okazać komuś życzliwość. Na sali gimnastycznej wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, a później bawiliśmy się przy układach z Just Dance. Dodatkowo uczniowie brali udział w dwóch konkursach. Najwięcej uśmiechniętych buziek zebrała klasa 4TPA, a 2TO zdobyła tytuł Najbardziej Kolorowej Klasy.

Podczas Szkolnych Dni Życzliwości chcieliśmy pokazać, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Zorganizowaliśmy więc jeszcze akcję charytatywną – Mikołajkową Zbiórkę dla dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii w Prokocimiu.

Chętni uczniowie i nauczyciele upiekli pyszne ciasta, które można było później zakupić w Odzieżówkowej Cukierence. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W sumie zebraliśmy 1536,47 zł (w tym zebrane klasowo i wpłacone przez klasę 3 LO 118 zł). Za zebrane pieniądze kupiliśmy zabawki i gry z listy, którą otrzymaliśmy od organizatorów akcji ze szpitala.

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za pozytywną energię, zaangażowanie, pomoc w organizację i włączenie się do naszej akcji.

Pamiętajcie bądźmy życzliwi, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta!