Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi 22 kwietnia na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Z tej okazji w naszej szkole stworzyliśmy wystawę pod tytułem „Dbajmy o Ziemię, bo…” Uczniowie wszystkich klas wykonali mini-plakaty, na których w ciekawy sposób starali się dokończyć zdanie tytułowe. W ten sposób wykazali się znajomością problemów naszej planety oraz wskazali najważniejsze korzyści płynące z dbania o nią.

Starajmy się każdego dnia dbać o naszą planetę, ponieważ jest ona miejscem życia nie tylko dla człowieka.