Niepodległa do Hymnu


Niepodległa do Hymnu

W ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” Polacy w sobotnie południe śpiewali polski hymn.

Mazurek Dąbrowskiego odśpiewano m.in. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w łódzkim Teatrze Wielkim, na Rynku Głównym w Krakowie, przed budynkiem ratusza w Białymstoku i we Wrocławiu. W akcji udział wzięli także Polacy za granicą.

Mieszkańcy Krakowa mogli wspólnie odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” na Rynku Głównym. W samo południe hymn narodowy zabrzmiał z wieży kościoła Mariackiego. Tuż po nim hejnalista tradycyjnie odegrał na trąbce hejnał mariacki.

Jak co roku po raz 6. i my, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych z Krakowa, włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczciliśmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”…