logo

 

 

Zostaliśmy partnerem Banku Żywności!

Dnia 13 grudnia podczas uroczystej Gali z okazji Dnia Wolontariusza Zespół Szkół Odzieżowych Nr 1 w Krakowie został wyróżniony za długoletnią współpracę z Bankiem Żywności w Krakowie.

Otrzymaliśmy miano PARTNERA BANKU ŻYWNOŚCI –  to nasz wspólny sukces i powód do radości!

Podziękowania otrzymała również P. Marzena Błażejak opiekun szkolnego Wolontariatu. Dyplomy wręczyła Pani Prezes Beata Ciepła oraz Pani Irena Afanasieva koordynator Zbiórki Żywności i osoba odpowiedzialna z ramienia Banku Żywności za współpracę ze szkołami.


 

 

 

Kolejna akcja za nami!

Podobnie, jak w latach ubiegłych, 29 listopada 2019 roku wzięliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Krakowie. Radosne oblicze, otwarte serce i pomocne dłonie – to wizytówka naszych wolontariuszek!

Taka postawa często spotykała się z ofiarnością klientów sklepu Auchan – Bonarka. Dziękuję za Wasz trud, a szczególne podziękowania kieruję pod adresem Pauliny i Marty, które dzielnie spisały się jako koordynatorki zmiany!

Już Was zapraszamy na Wielkanocną Zbiórkę Żywności! Nasze szeregi się rozrastają – zawsze możesz dołączyć!

Opr. Marzena Błażejak – opiekun Wolontariatu



„Świąteczna zbiórka żywności”

Po raz kolejny dnia 30 listopada br nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności oddział Kraków. Zbieraliśmy żywność w sklepie Jubilat mieszczącym się przy Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków i paczek świątecznych dla osób potrzebujących i bezdomnych. Akcja przebiegała w miłej atmosferze pod czujnym okiem Pauliny Kucik – koordynatorki zmiany. Po pomyślnie zakończonej akcji z radością wróciliśmy do domu. Ufamy, że nasza posługa sprawi, że Boże Narodzenie wypełni serca potrzebujących radością przy świątecznym stole! Akcję zorganizowała Pani Marzena Błażejak, opiekun szkolnego wolontariatu.



Szkolny wolontariat w akcji !

„Podziel się posiłkiem” zbiórka żywności

Po raz kolejny dnia 29 września 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności Oddział Kraków. Pomagaliśmy zbierać żywność w Auchan Kraków–Bonarka. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci. Podczas akcji „Podziel się posiłkiem” panowała przyjazna atmosfera i nie brakowało nam chęci do pracy. Jak zwykle do całej akcji przygotowała nas i nad wszystkim czuwała pani Marzena Błażejak. Akcja zakończyła się pomyślnie i z radością wróciliśmy do domu.

Czekamy już na świąteczną zbiórkę !!!

Justyna i Natalia


 

 

 

 

 

Od wielu lat w naszej szkole działa wolontariat.

Regularnie bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie: „Podziel się posiłkiem”, „Świąteczna Zbiórka Żywności” – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

 

b a

 

Ponadto w tym roku, w ramach czynnego przygotowania do ŚDM Kraków 2016, wzięliśmy udział w projekcie BM organizując na terenie naszej szkoły zbiórkę herbaty w akcji „HOT TEA” i zbiórkę cukru w akcji „Pozbądź się zbędnych kilogramów”. Zebrany cukier i herbatę przekazaliśmy kuchni dla potrzebujących prowadzonej przez Siostry Albertynki w Krakowie przy ul. Krakowskiej.

 

Przez cały rok prowadzimy na terenie szkoły i wśród naszych bliskich zbiórkę nakrętek.
W poprzednich latach współpracowaliśmy z TVP Kraków. Obecnie z Fundacją „Zdążyć z pomocą” już drugi rok zbieramy nakrętki na delfinoterapię dla Borysa, który ma autyzm

e borys-1