Wolontariat


15 marca 2024 roku odbyła się kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności. W tym roku 40 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w akcji. Żywność z Banku Żywności trafia do rodzin wielodzietnych, osób bezrobotnych, w kryzysie bezdomności, z niepełnosprawnościami, wychodzących z nałogów i wielu innych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie żywnościowe trafia zarówno do seniorów i dorosłych, jak i do dzieci. 

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież zorganizowała w szkole Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Celem zbiórki było wsparcie Fundacji Polskiej Raoula Follereau. Młodzież w ostatnim czasie poznawała postać św. Franciszka z Asyżu i idąc jego śladem zapragnęli wspomóc osoby dotknięte trądem. Na kiermaszu sprzedawane były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów oraz wypieki przyniesione przez nich. Zebraną kwotę 1101 PLN przekazano na konto Fundacji.

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom za udział w akcji.

 


Świąteczna Zbiórka Żywności 2023


W ubiegły piątek, 24 listopada 2023 roku, uczniowie z naszej Szkoły zbierali produkty spożywcze dla ubogich w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. Nasza młodzież dyżurowała w 4 sklepach na terenie Krakowa: Auchan w Bonarce, Auchan w M1, Carrefour oraz Lidl przy ul. Witosa. W tym roku w akcji wzięło udział 42 uczniów.Wielkanocna Zbiórka Żywności

Dnia 24 marca uczniowie z naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Zebrana żywność trafiła na świąteczne stoły tysięcy najbardziej potrzebujących osób. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, mogli spokojniej spędzić Święta Wielkanocne. Łącznie w Małopolsce udało się zebrać 29 683,12 kg jedzenia, co jest najlepszym wynikiem w Polsce.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję.


 

 

 

W środę 7 grudnia młodzież przez cały dzień sprzedawała własnoręcznie wykonane ozdoby i wypieki świąteczne. Wspólnie zebraliśmy aż 1303 zł! Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na akcję Szkoła Szkole organizowanej przez Caritas Polska.

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom za udział w  Charytatywnym Kiermaszu Świątecznym. 

„Świąteczna zbiórka żywności 2022″


W miniony piątek, 25 listopada 2022 roku, odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności w Krakowie.

Podczas tej akcji wolontariatu zbierana była żywność, aby zapewnić osobom potrzebującym godne Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku 46 uczniów z naszej Szkoły wzięło udział w Zbiórce. Młodzież uczestniczyła w akcji w 4 sklepach na terenie Krakowa: Auchan w Bonarce, Auchan w M1, Lidl i Carrefour przy ul. Witosa. Koordynacją przebiegu Zbiórki zajmowała się Pani Joanna Krzysiak, opiekunka Wolontariatu Szkolnego.


 

Po raz kolejny dnia 30 listopada br nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności oddział Kraków. Zbieraliśmy żywność w sklepie Jubilat mieszczącym się przy Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków i paczek świątecznych dla osób potrzebujących i bezdomnych. Akcja przebiegała w miłej atmosferze pod czujnym okiem Pauliny Kucik – koordynatorki zmiany. Po pomyślnie zakończonej akcji z radością wróciliśmy do domu. Ufamy, że nasza posługa sprawi, że Boże Narodzenie wypełni serca potrzebujących radością przy świątecznym stole! Akcję zorganizowała Pani Marzena Błażejak, opiekun szkolnego wolontariatu.Szkolny wolontariat w akcji !

„Podziel się posiłkiem” zbiórka żywności

Po raz kolejny dnia 29 września 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności Oddział Kraków. Pomagaliśmy zbierać żywność w Auchan Kraków–Bonarka. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci. Podczas akcji „Podziel się posiłkiem” panowała przyjazna atmosfera i nie brakowało nam chęci do pracy. Jak zwykle do całej akcji przygotowała nas i nad wszystkim czuwała pani Marzena Błażejak. Akcja zakończyła się pomyślnie i z radością wróciliśmy do domu.

Czekamy już na świąteczną zbiórkę !!!

Justyna i Natalia


 

Od wielu lat w naszej szkole działa wolontariat.

Regularnie bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie: „Podziel się posiłkiem”, „Świąteczna Zbiórka Żywności” – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

Ponadto w tym roku, w ramach czynnego przygotowania do ŚDM Kraków 2016, wzięliśmy udział w projekcie BM organizując na terenie naszej szkoły zbiórkę herbaty w akcji „HOT TEA” i zbiórkę cukru w akcji „Pozbądź się zbędnych kilogramów”. Zebrany cukier i herbatę przekazaliśmy kuchni dla potrzebujących prowadzonej przez Siostry Albertynki w Krakowie przy ul. Krakowskiej.

Przez cały rok prowadzimy na terenie szkoły i wśród naszych bliskich zbiórkę nakrętek.
W poprzednich latach współpracowaliśmy z TVP Kraków. Obecnie z Fundacją „Zdążyć z pomocą” już drugi rok zbieramy nakrętki na delfinoterapię dla Borysa, który ma autyzm