Wolontariat


logo

 

 

 

„Świąteczna zbiórka żywności”

Po raz kolejny dnia 30 listopada br nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności oddział Kraków. Zbieraliśmy żywność w sklepie Jubilat mieszczącym się przy Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków i paczek świątecznych dla osób potrzebujących i bezdomnych. Akcja przebiegała w miłej atmosferze pod czujnym okiem Pauliny Kucik – koordynatorki zmiany. Po pomyślnie zakończonej akcji z radością wróciliśmy do domu. Ufamy, że nasza posługa sprawi, że Boże Narodzenie wypełni serca potrzebujących radością przy świątecznym stole! Akcję zorganizowała Pani Marzena Błażejak, opiekun szkolnego wolontariatu.Szkolny wolontariat w akcji !

„Podziel się posiłkiem” zbiórka żywności

Po raz kolejny dnia 29 września 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności Oddział Kraków. Pomagaliśmy zbierać żywność w Auchan Kraków–Bonarka. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci. Podczas akcji „Podziel się posiłkiem” panowała przyjazna atmosfera i nie brakowało nam chęci do pracy. Jak zwykle do całej akcji przygotowała nas i nad wszystkim czuwała pani Marzena Błażejak. Akcja zakończyła się pomyślnie i z radością wróciliśmy do domu.

Czekamy już na świąteczną zbiórkę !!!

Justyna i Natalia


 

 

 

 

 

Od wielu lat w naszej szkole działa wolontariat.

Regularnie bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie: „Podziel się posiłkiem”, „Świąteczna Zbiórka Żywności” – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

 

b a

 

Ponadto w tym roku, w ramach czynnego przygotowania do ŚDM Kraków 2016, wzięliśmy udział w projekcie BM organizując na terenie naszej szkoły zbiórkę herbaty w akcji „HOT TEA” i zbiórkę cukru w akcji „Pozbądź się zbędnych kilogramów”. Zebrany cukier i herbatę przekazaliśmy kuchni dla potrzebujących prowadzonej przez Siostry Albertynki w Krakowie przy ul. Krakowskiej.

 

Przez cały rok prowadzimy na terenie szkoły i wśród naszych bliskich zbiórkę nakrętek.
W poprzednich latach współpracowaliśmy z TVP Kraków. Obecnie z Fundacją „Zdążyć z pomocą” już drugi rok zbieramy nakrętki na delfinoterapię dla Borysa, który ma autyzm

e borys-1