Wolontariat


Wielkanocna Zbiórka Żywności

Dnia 24 marca uczniowie z naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Zebrana żywność trafiła na świąteczne stoły tysięcy najbardziej potrzebujących osób. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, mogli spokojniej spędzić Święta Wielkanocne. Łącznie w Małopolsce udało się zebrać 29 683,12 kg jedzenia, co jest najlepszym wynikiem w Polsce.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję.


 

 

 

W środę 7 grudnia młodzież przez cały dzień sprzedawała własnoręcznie wykonane ozdoby i wypieki świąteczne. Wspólnie zebraliśmy aż 1303 zł! Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na akcję Szkoła Szkole organizowanej przez Caritas Polska.

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom za udział w  Charytatywnym Kiermaszu Świątecznym. 

„Świąteczna zbiórka żywności 2022″


W miniony piątek, 25 listopada 2022 roku, odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności w Krakowie.

Podczas tej akcji wolontariatu zbierana była żywność, aby zapewnić osobom potrzebującym godne Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku 46 uczniów z naszej Szkoły wzięło udział w Zbiórce. Młodzież uczestniczyła w akcji w 4 sklepach na terenie Krakowa: Auchan w Bonarce, Auchan w M1, Lidl i Carrefour przy ul. Witosa. Koordynacją przebiegu Zbiórki zajmowała się Pani Joanna Krzysiak, opiekunka Wolontariatu Szkolnego.


 

Po raz kolejny dnia 30 listopada br nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności oddział Kraków. Zbieraliśmy żywność w sklepie Jubilat mieszczącym się przy Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków i paczek świątecznych dla osób potrzebujących i bezdomnych. Akcja przebiegała w miłej atmosferze pod czujnym okiem Pauliny Kucik – koordynatorki zmiany. Po pomyślnie zakończonej akcji z radością wróciliśmy do domu. Ufamy, że nasza posługa sprawi, że Boże Narodzenie wypełni serca potrzebujących radością przy świątecznym stole! Akcję zorganizowała Pani Marzena Błażejak, opiekun szkolnego wolontariatu.Szkolny wolontariat w akcji !

„Podziel się posiłkiem” zbiórka żywności

Po raz kolejny dnia 29 września 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności Oddział Kraków. Pomagaliśmy zbierać żywność w Auchan Kraków–Bonarka. Zebrane produkty posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci. Podczas akcji „Podziel się posiłkiem” panowała przyjazna atmosfera i nie brakowało nam chęci do pracy. Jak zwykle do całej akcji przygotowała nas i nad wszystkim czuwała pani Marzena Błażejak. Akcja zakończyła się pomyślnie i z radością wróciliśmy do domu.

Czekamy już na świąteczną zbiórkę !!!

Justyna i Natalia


 

Od wielu lat w naszej szkole działa wolontariat.

Regularnie bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Bank Żywności w Krakowie: „Podziel się posiłkiem”, „Świąteczna Zbiórka Żywności” – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

Ponadto w tym roku, w ramach czynnego przygotowania do ŚDM Kraków 2016, wzięliśmy udział w projekcie BM organizując na terenie naszej szkoły zbiórkę herbaty w akcji „HOT TEA” i zbiórkę cukru w akcji „Pozbądź się zbędnych kilogramów”. Zebrany cukier i herbatę przekazaliśmy kuchni dla potrzebujących prowadzonej przez Siostry Albertynki w Krakowie przy ul. Krakowskiej.

Przez cały rok prowadzimy na terenie szkoły i wśród naszych bliskich zbiórkę nakrętek.
W poprzednich latach współpracowaliśmy z TVP Kraków. Obecnie z Fundacją „Zdążyć z pomocą” już drugi rok zbieramy nakrętki na delfinoterapię dla Borysa, który ma autyzm