Narodowe czytanie ballad i romansów Adama Mickiewicza


Narodowe czytanie ballad i romansów Adama Mickiewicza

Klasa 4 LPA pod kierunkiem pani Małgorzaty Kasprzyckiej wzięła udział w Narodowym Czytaniu Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

W poniedziałek chętni uczniowie czytali Ballady: Rybka, Świtezianka, To lubię. Wyposażeni w tomiki poezji Wieszcza przyniesione ze szkolnej biblioteki czytali wspomniane utwory z podziałem na role wraz z inicjatorką – panią Kasprzycką, a jeden z uczniów – Filip Gagatek – zgłosił się i sam przeczytał całą balladę pt.

Powrót taty. Dzięki szczeremu zaangażowaniu uczniów w przestrzeń klasy popłynęły nieśmiertelne wersy najbardziej znanego polskiego romantyka.

Tegoroczna, już 11. odsłona Narodowego Czytania, miała również niewątpliwy walor edukacyjny, bowiem teksty Mickiewicza znajdują się na liście lektur obowiązkowych, zatem w klasie maturalnej uczniowie mogli przypomnieć sobie lektury z klasy drugiej i potraktować je jako część przedmaturalnego repetytorium. To były dobre chwile.