Małopolski Festiwal Zawodów – 26 i 27 kwietnia w Tauron Arenie Kraków


Małopolski Festiwal Zawodów – 26 i 27 kwietnia w Tauron Arenie Kraków

Małopolski Festiwal Zawodów

26 i 27 kwietnia w godzinach od 10:00 do 16:00

Tauron Arena – Kraków

Nasze stoisko:  HU3 hala 1

Program Studia Zawodów poprowadzą Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny


 


Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Festiwal Zawodów w Małopolsce to święto szkolnictwa zawodowego. W czasie jego trwania uczniowie szkół kształcących zawodowo prezentują w sposób interaktywny zdobyte umiejętności zawodowe. W roku 2022 wydarzenie realizowane jest w formule hybrydowej – połączenie tradycyjnych targów wystawienniczych z organizacją programu tematycznego dla uczniów w formie studia telewizyjnego. Festiwal będzie otwarty dla zwiedzających, z tym, że do bezpośredniego udziału zostaną zaproszeni uczniowie klas ósmych, ich nauczyciele i rodzice. Dla pozostałych uczniów szkół podstawowych, w tym samym czasie zostaną przygotowane tematyczne programy zawodoznawcze, transmitowane on-line, które będą zawierały także relację z targów prowadzonych na żywo.


W trakcie dwudniowego programu o zawodowych doświadczeniach, spełnianiu marzeń i swoich pasjach opowiedzą m. in. Natalia Nykiel, Tomasz Kammel, Adam Małysz, Mikołaj Rey i Tomasz Barański. Będzie można wysłuchać rozmów także z innymi zaproszonymi gośćmi ze świata edukacji i nauki, biznesu, samorządu.

Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane przez szkoły oraz przedsiębiorców na Festiwalu Zawodów w Tauron Arenie w Krakowie. Atrakcyjne pokazy tematyczne prezentowane „na żywo” przez uczniów oraz przedstawicieli firm relacjonować będą Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

Program Studia Zawodów poprowadzą Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny.