„Kraków w dobrym klimacie” – Warsztaty mody zero waste.


„Kraków w dobrym klimacie” – Warsztaty mody zero waste.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, tym razem by wziąć udział w warsztatach mody zero waste, zorganizowanych przez Urząd Miasta Krakowa w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Kraków w dobrym klimacie”. Zajęcia poprowadzone były przez Slow Fashion Cafe i dotyczyły zagadnień upcyclingu. 

Po wprowadzeniu teoretycznym na temat szkodliwego wpływu fast fashion na środowisko naturalne i alternatyw dla zakupów odzieżowych w sklepach sieciowych, każda uczestniczka i każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego uszycia sobie jednej lub kilku rzeczy ze skrawków niepotrzebnych dżinsów i innych tkanin.

Młodzieży warsztaty bardzo się podobały i nikt nie wyszedł z pustymi rękami.