Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów „Kreacje – Prowokacje 2024”


Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantów „Kreacje – Prowokacje 2024”

W czwartek 13. marca 2024r. w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu został przeprowadzony finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Mody „Kreacje Prowokacje 2024” zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego.

To już ósma edycja konkursu, którego celem jest zintegrowanie młodych kreatorów mody. Do gali finałowej zostało zaproszonych dziesięciu młodych projektantów ze szkół odzieżowych w Polsce, z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Bielska-Białej, Ostrowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Nowego Sączu, Bytomia, Białegostoku oraz Radomia, którzy zostali wyłonieni spośród wielu projektów nadesłanych do kapituły konkursu.

W tym gronie wyróżniono także projekty Bartłomieja Bachledy- Kominka ucznia klasy 4TO. Kolekcje zostały zaprezentowane na profesjonalnym pokazie mody. Tytuł kolekcji Bartka „Escape”. Kolekcja inspirowana jest dramatem emigracji spowodowanej wojną. Projekty oddają trudne emocje ludzi walczących o przetrwanie, zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Wyrażają siłę i determinację uchodźców. Mają zwiększyć społeczną świadomość i współczucie dla ofiar konfliktów wojennych.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i życzymy wielu sukcesów zawodowych!