Dzień Ziemi 2022 – Heart for Earth: Reborn


Dzień Ziemi 2022 – Heart for Earth: Reborn
Z okazji Dnia Ziemi w czwartek odbyła się w naszej szkole impreza – konkurs zatytułowany: „Heart for Earth: Reborn”. Polegał on na wykonaniu w ciągu 4 godzin projektów odzieżowych (Technikum) i akcesoriów (Liceum) z różnego rodzaju odpadków, w technice recycling – upcycling. 
Zainteresowanie konkursem było ogromne: do udziału zgłosiło się 20 dwu- lub trzyosobowych osobowych drużyn z całej szkoły; niektórzy też zdecydowali się pracować indywidualnie. 

Na kilka godzin sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe centrum działań twórczych. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością! Udowodnili, że ze wszystkiego można stworzyć coś pięknego: nie starych ulotek sklepowych, tektury, folii, ale też… talii kart, maseczek chirurgicznych, a nawet… zawleczek od puszek po napojach! 
Gościem specjalnym czwartkowego wydarzenia była p. Marta Pilas, projektantka mody tworząca w nurcie recycling-upcycling.
Marta Pilas towarzyszyła uczniom podczas tworzenia projektów, udzieliła wywiadu przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz zasiadła w jury konkursu.     
Konkursowi towarzyszyła prezentacja powstałych projektów, a na koniec oczywiście uhonorowano zwycięzców dyplomami i nagrodami. 
Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy „Heart for Earth: Reborn” świetnie się tego dnia razem bawili.