Dzień Patrona Stanisława Wyspiańskiego 2024


Dzień Patrona Stanisława Wyspiańskiego 2024

07. lutego 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

Okazja była szczególna, bowiem w styczniu bieżącego roku wypadła 155 rocznica urodzin autora arcydramatu Wesele. Uczniowie klasy 2 TO recytowali wiersze poety, przygotowali wywiad ze Stanisławem Wyspiańskim oraz prezentację ukazującą obszernie twórczość Wyspiańskiego, ciekawostki i ważne fakty z życia prywatnego, które złożyły się na wielowymiarowy portret jednej z najważniejszych postaci polskiego modernizmu.

Nie zabrakło weselnych tańców i scenki z Wesela brawurowo odegranej przez uczennice klasy 2 TO. Całość uzupełniała przygotowana z rozmachem dekoracja, wspaniała muzyka i fragmenty ekranizacji Wesela w reżyserii Andrzeja Wajdy, które kompozycyjnie uzupełniały scenariusz szkolnego przedstawienia.

Tradycja przenikała się z nowoczesnością, publika w skupieniu kontemplowała akademię. Organizatorami byli: wychowawczyni klasy 2 TO: pani Dorota Jaracz i nauczyciel języka polskiego w tejże klasie: Rafał Gatny.