TECHNIK STYLISTA – NOWOŚĆ W ZSO NR 1 W KRAKOWIE


TECHNIK STYLISTA  – NOWOŚĆ W ZSO NR 1 W KRAKOWIE

Techniki stylista to nowy zawód, kształcenie w tym kierunku dopiero się rozpoczyna i wręcz idealnie wpisuje w działalność naszej szkoły.Zawód łączący umiejętności z zakresu odzieżownictwa, fryzjerstwa i wizażu. Stylista wykorzystuje umiejętności projektowania i wykonywania kolekcji wyrobów odzieżowych, wiedzy z zakresu doboru barw kolorystycznych, fryzur i makijażu. W branży stylisty bardzo ważną rzeczą jest wiedza i umiejętność tworzenia, wykonywania kreacji, zgodnie z życzeniem klienta. Zawód ten odpowiada na potrzebę klienta bycia atrakcyjnym i zadbanym, poprzez wykreowanie jego nowego wizerunku. Odpowiedni zewnętrzny wizerunek jest nie do przecenienia, gdyż ma wpływ na relacje z innymi, samopoczucie, życie prywatne i zawodowe.