Dzień Języków Obcych


Dzień Języków Obcych

W dniu 15 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych . Celem spotkania było przypomnienie uczniom jak ważna jest nauka języków obcych  oraz przybliżenie  wszystkim zebranym kultury Wielkiej Brytanii i Francji. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: francuską i angielską. Podczas części francuskiej zgromadzeni obejrzeli prezentację, która przypomniała  im podstawowe informacje o Francji oraz o francuskich zamkach nad rzeką Loarą. Następnie odbył się koncert piosenek francuskich , podczas którego każda klasa zaprezentowała jedną piosenkę.

Klasa pierwsza – utwór pt. Sur le Pont d’Avignon

Klasa druga – utwór pt. Savez-vous planter les choux

Klasa trzecia – utwór pt. Alouette

Kolejnym punktem programu był konkurs klasowy na najlepszą stylizację w barwach narodowych Wielkiej Brytanii i Francji. Po pokazie zebrano i przeliczono głosy nauczycieli. Nagrodę za zwycięską stylizacje otrzymała klasa IIIL. Na zakończenie francuskiej części  spotkania nastąpiło wręczenie nagród dla uczennic, które zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie plastycznym „Projekt stylizacji  w barwach narodowych Francji”.

Angielską część  spotkania rozpoczęto od prezentacji wykonanej przez uczennicę klasy IIL Anię Joniec, która przybliżyła nam podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii oraz brytyjskiej rodzinie królewskiej. Po prezentacji zgromadzeni mieli okazję obejrzeć skecz pt. „Rodzina królewska”, który zaprezentowały uczennice z klasy IL oraz IIL. Uczennice wcieliły się w role głównych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, tj. królowej Elżbiety II, księcia Williama, księcia Karola, księcia Harry’ego oraz jego żony. Przedstawiona scena miała charakter satyryczny i rozbawiła zgromadzoną publiczność. Kolejnym punktem programu był quiz. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania związane z rodziną królewska. Zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę IIIL.

Następnie wręczono nagrody dla uczennic , które zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie o tytuł „Mistrza Języka Angielskiego”.

Miejsce I – Gabriela Wożniak (IIL)

Miejsce II – Wiktoria Gruca (IIIL)

Miejsce III – Patrycja Kowanec (IL)

Na sam koniec spotkania podziękowano zgromadzonym za uwagę oraz wszystkim uczniom , którzy brali udział w konkursach  i pomagali w organizacji spotkania. Organizatorami spotkania była pani Bernadetta Sendra-Cebula oraz pani Alina Filipiak.