Dzień francuski 2019 – pokaz mody


Dzień francuski 2019 – pokaz mody

Dnia 20 lutego po raz kolejny, tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień francuski. Motywem przewodnim naszego spotkania był Paryż romantyczny, nawiązujący do świętowanych niedawno Walentynek, a celem przybliżenie kultury Francji.

Odbyliśmy wirtualny spacer po Paryżu , tym znanym –  zabytkowym, ale poznaliśmy też urocze zakątki dzielnicy Montmartre , słynne paryskie parki z ich romantyczną scenerią oraz obłędnie piękny dom towarowy Galeries la Fayette.

Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów. Mogliśmy wysłuchać kilku romantycznych utworów znanych francuskich poetów jak: Paul Eluard czy Victor Hugo, oraz usłyszeć piękne piosenki  w języku francuskim. A ponieważ Paryż to kolebka mody, nie zabrakło też pokazu mody – kolekcji zaprojektowanych, wykonanych i zaprezentowanych przez uczniów naszej szkoły.

Nagrodzono też zwycięzców konkursów z języka francuskiego na Kaligram oraz na Walentynkę w języku francuskim.