Dzień Francuski 2023


Dzień Francuski 2023

 

W czwartek 1 czerwca 2023 miały miejsce w naszej szkole obchody Dnia Francuskiego.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy o Francji oraz przybliżenie jej kultury. Cała społeczność  szkolna została zaproszona do pięknie udekorowanej, pracami uczniów, sali gimnastycznej.

Podczas wirtualnego spaceru po Paryżu, uczestnicy odwiedzili nie tylko najsłynniejsze zabytki, ale także inne urocze, mniej znane zakątki francuskiej stolicy.

Na Polach Elizejskich, głównej paryskiej alei wstąpiliśmy do jednej z kawiarni, gdzie byliśmy świadkami zabawnej scenki- skeczu, a następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego zaśpiewania piosenki „Aux Champs-Elysées” Joe Dassina .

Paryż to kolebka mody, tak więc podczas święta Francji, nie mogło zabraknąć pokazu mody. Szkolne „modelki” zaprezentowały kolekcję sukien flamenco, uszytych podczas tegorocznych praktyk zawodowych w Sewilli oraz kolekcję naszego ucznia Filipa .

Na zakończenie odbył się quiz o Francji, w którym udział wzięli przedstawiciele różnych klas i usłyszeliśmy piosenkę Indili „Dernière danse”.

Po części artystycznej wszyscy wykonawcy i uczestnicy Dnia francuskiego zostali zaproszeni na słodki poczęstunek „à la française”.