Cooltura nie boli: Sakura w Manggha


Cooltura nie boli: Sakura w Manggha
Cooltura nie boli: Sakura w Manggha w ramach realizacji projektu Cooltura nie boli wiosnę witaliśmy odwiedzinami w Manggha – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej. W programie były kwitnące wiśnie (z widokiem na Wawel), trochę o tym skąd wzięła się Manggha i dlaczego tak właśnie się nazywa oraz dwie niezwykle ciekawe wystawy: Hiroshige i „Stany splątane” Mateusza Kołka.
Wystawa drzeworytów Hiroshige to niezwykła podróż w świat japońskiej sztuki, zaskakująco współczesnej, choć pochodzącej z wieku XIX, ale też europejskiej fascynacji japonizmem, od impresjonizmu po komiks. Prace Mateusza Kołka, współczesnego grafika, to spojrzenie artysty na świat, w tym Kraków, filtrowane przez jego dalekowschodnie doświadczenia, fascynacje i estetykę. 
Bardzo ciekawe połączenie i niezwykłe miejsce na mapie Krakowa, które odwiedzimy jeszcze nieraz.