Cooltura nie boli


Cooltura nie boli

Kolejne wydarzenie z cyklu „Cooltura nie boli” to wyjście grupy chętnych uczniów do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na wystawy: „Kimono – nieprzebrane inspiracje” oraz „Imaginarium natury” (ekspozycję prac japońskiego artysty Watanabe Seitei), pod opieką pani Magdaleny Klasy oraz   pani Małgorzaty Kuryłowicz.

Pani Klasa opowiedziała krótko o historii kimona, jego konstrukcji i symbolice zdobień, a następnie uczniowie mieli możliwość podziwiania oryginalnych, misternie wykonanych kimon, przyjrzenia się technikom tkackim i zdobniczym oraz zestawienia ich ze współczesnymi interpretacjami tego stroju, autorstwa polskich projektantów.

Była też możliwość przymierzenia kimona i przepasania go pasem obi, wg instruktażu wideo. 

Wystawa „Imaginarium natury” natomiast pozwalała zachwycić się subtelnym pięknem przedstawiających naturę dzieł Watanabe Seitei, artysty w swoich czasach podziwianego, a potem zupełnie zapomnianego.