21 listopada Światowy Dzień Życzliwości


21 listopada Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, wraca do nas z nawiązką.
W naszej szkole zorganizowaliśmy Tydzień Życzliwości. Szkoła została udekorowana plakatami i planszami. na których pojawiły się cytaty na temat życzliwości, żarty, tak aby przechodząc uśmiechnąć się, karteczki z miłymi słowami, które można sobie oderwać i zabrać dla siebie, lub komuś przekazać. Na tablicy życzliwości można przypiąć karteczkę z miłymi słowami pod adresem wszystkich. Wszystko w języku polskim lub angielskim. Organizatorzy ogłosili konkurs na plakat lub hasło promujące wzajemną życzliwość. Tej tematyce poświęcone będą także zajęcia z wychowawcami.