Wycieczka edukacyjna klasy III do Łodzi

Wycieczka edukacyjna klasy III do Łodzi

W dniach 13-15.03.2018 r. klasa 3L była na wycieczce w Łodzi. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną Politechniki Łódzkiej oraz udział  w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach Dni Otwartych w/w uczelni.

Uczestniczyliśmy nie tylko w zajęciach przygotowanych przez wydziały Wzornictwa oraz Włókiennictwa i Przemysłu Mody, ale również przez Instytut Papiernictwa i poligrafii, gdzie zaprojektowaliśmy, a następnie wydrukowaliśmy w drukarce 3D model liczby π.

Zwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa. Uczennicom bardzo podobała się tymczasowa wystawa poświęcona MODZIE POLSKIEJ i JERZEMU ANTKOWIAKOWI. Prezentacja ubrań, dodatków, pamiątek i rysunków ze zbiorów słynnego projektanta oraz kolekcji muzealnych i prywatnych stanowiła punkt wyjścia do szerokiej refleksji nad modą jako zjawiskiem kulturowym i społecznym.

Odwiedziliśmy Muzeum Sztuki gdzie zaprezentowano wyjątkową wystawę – “Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja”. Ekspozycja miała formę sklepowego showroomu. Mogliśmy zarówno oglądać jak i przymierzać ubrania z tej kolekcji.

Widzieliśmy Pałac Poznańskiego, budynki Manufaktury Łódzkiej, spacerowaliśmy po słynnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie dziewczęta nie przepuściły okazji, by zaglądnąć do kultowego sklepu „Pan tu nie stał”.

I choć pogoda nam nie sprzyjała, to wycieczka naprawdę się udała!