Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

16 maja klasa 3L z panią Dorotą Potoczny była na wycieczce w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Była to lekcja biologii na żywo. Mimo niesprzyjającej pogody miło było spacerować alejkami ogrodu i podglądać życie zwierząt. Maj jest już ciepłym miesiące i wszyscy mieszkańcy zoo byli na wybiegach. Widziałyśmy drobne, kolorowe papużki i wielkie dostojne orły i kondory. Było mnóstwo ssaków: wilki, lwy, tygrysy, lamy, wielbłądy, żyrafy, słonie… Udało nam się nawet zobaczyć karmienie uchatek – widać, że pracownicy zoo bardzo kochają zwierzęta. W mini – zoo można pogłaskać i pokarmić osła, kozę, świnki morskie i króliczki. U niektórych zwierząt w ciągu ostatnich miesięcy urodziły się młode – nie mogłyśmy od nich oderwać oczu. Bardzo nam się podobało również, że pawie spacerują sobie wolno alejkami ogrodu, i można podziwiać je z bardzo bliska. Kilka godzin spędzonych w ogrodzie minęło bardzo szybko. Na pamiątkę zrobiłyśmy mnóstwo pięknych zdjęć.