Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada.

W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Popularyzuje takie wartości jak: tolerancja wzajemny szacunek, poszanowanie, empatia, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, serdeczność, miłe słowo, uprzejmość.

Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!