Serducho dla Marysi

Serducho dla Marysi

Uczniowie Zespołu Szkół Odzieżowych przyłączają się do prośby Fundacji “Wygrajmy Siebie” organizującej akcję dla chorej 11-miesięcznej Marysi.

Kampania „100 dni dla Marysi”


Marysia jest podopieczną Fundacji ,,Wygrajmy Siebie” i Stowarzyszenia Hospicyjnego  ,,Bądźmy Razem”. Choruje na najcięższą postać SMA typu 1 (rdzeniowy zanik mięśni). Choroba nie pozwala jej się ruszać, mówić, oddychać i jeść samodzielnie. Dziewczynka jest natomiast w pełni świadoma i bardzo pogodna. Jej stan fizyczny się pogarsza: obecnie ma założoną rurkę tracheostomijną i oddycha z pomocą respiratora, jest żywiona dojelitowo.

Jedyna nadzieja pokładana jest w innowacyjnej terapii dostępnej w Stanach Zjednoczonych, która daje Marysi szansę na życie i rozwój. Koszt tego leczenia to około 8 milionów złotych (2,1 miliona dolarów amerykańskich)! Terapia jest ostatnią deską ratunku. Musi zostać zastosowana najpóźniej do 2 roku życia.

Bardzo zaangażowaliśmy się w ratowanie życia małej Marysi. Powstał plan kampanii ,,100 dni dla Marysi”, która rusza już 23.01.2020r. Właśnie tego dnia chcemy by szkoły z terenu małopolski zrobiły akcję ,,Serducho dla Marysi”. Akcja została wsparta przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Mamy nadzieję, że setki szkół podejmą tę inicjatywę, że pomoże nam to w nagłośnieniu kampanii. Do zaangażowania zapraszamy również firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, kluby sportowe oraz środowiska polonijne w różnych krajach, by stawali się bohaterami konkretnych dni kampanii, organizowali akcję, zbiórki, wydarzenia i propagowali zbiórkę dla Marysi.