Międzynarodowy Dzień Ziemi

22  kwietnia obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego idea została zapoczątkowana  w Stanach Zjednoczonych w 1970 r. a w Polsce wprowadzona w 1990 r.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „ Przywróć nam Ziemię”. Podstawowym celem obchodów jest rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postaw proekologicznych oraz zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego.

Każdy z nas może przystąpić do działania, poprzez  liczne akcje, programy, warsztaty,  projekty i codzienne ekologiczne nawyki, takie jak segregacja śmieci, torby wielokrotnego użytku na zakupy, używanie akumulatorków zamiast baterii.
Bądźmy EKO !

Zapraszamy w tym roku do udziału w :

  • projekcie „Rośliny i ja”
  • webinarium – Lekcja z klimatem  https://lekcjezklimatem.pl/
  • mini turnieju ekologicznym w ramach lekcji biologii i geografii