Międzynarodowa współpraca szkół

Nasza szkoła wraz z  Friedrich-List-Schule Kassel (Hesja-Niemcy) bierze udział w realizacji projektu historycznego.

Projekt realizowany jest w ramach międzynarodowej współpracy szkół. W zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli zaprzyjaźnionych  szkół. Na początku lutego spotkają się nasi uczniowie ze swoimi rówieśnikami  z Niemiec.

W projekcie poświęconym historii Krakowa i Kassel uczniowie podzielą się wiedzą o historii i zabytkach naszych miast oraz wspólnie odkryją to co nas łączy.

Nasi uczniowie przy pomocy komunikatora internetowego, interaktywnych platform edukacyjnych oraz języka angielskiego wprowadzą kolegów z Niemiec w królewski klimat Starego Miasta oraz pozwolą poczuć kulturowe bogactwo Kazimierza podczas wirtualnych spacerów.