Jubileusz 135 – lecia Szkoły Odzieżowej

Jubileusz 135 – lecia Szkoły Odzieżowej

20 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 odbyła się uroczysta jubileuszowa gala poświęcona 135 -leciu Szkoły Odzieżowej. Dzień ten był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży.

W programie uroczystości zaprezentowaliśmy prezentację multimedialną

Historia Szkoły”, która pokazała 135 długich i ciekawych lat naszej historii. Grupa teatralna STH – Szerokie Tory Humanistyki przygotowała przedstawienie „Wokół Wesela” czyniąc ukłon w kierunku Patrona Szkoły Stanisława Wyspiańskiego. Goście zobaczyli też 13 kolekcji, które zaprezentowały nasze modelki. Były to kolekcje młodych projektantów, które powstawały w naszych pracowniach.

Zaprosiliśmy również do zwiedzenia szkoły i oglądnięcia wystaw przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z okazji jubileuszu, które znajdowały się w klasopracowniach i na korytarzach.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość, byli w tym dniu z nami.

Mamy nadzieję, że atmosfera tego spotkania przetrwa w miłych wspomnieniach.


 

21 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 w Bazylice Św. Michała Archanioła w Sanktuarium Męczeństwa Św. Stanisława na Skałce odprawiona została msza święta w intencji szkoły, uczniów i nauczycieli. Po mszy młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze w Krypcie Zasłużonych przy grobie Stanisława Wyspiańskiego.