Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla maturzystów. Zachęcam do korzystania.

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania. Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

Epodreczniki.pl – platforma do zdalnej nauki

Polecam również bezpłatne i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także wytwarzanie  nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, (w tym testów sprawdzających). Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

Zadania dla maturzystów

Na stronie CKE również maturzyści znajdą zbiory zadań do powtarzania materiału ze wszystkich przedmiotów. Warto zapoznać się nimi pod linkiem – zbiory zadań dla maturzystów.

W każdym zbiorze, oprócz zadań, zamieszczone są wskazówki, ich rozwiązania oraz same rozwiązania.

Dostępne są także filmy o części ustnej egzaminu z języka polskiego, np. język polski i filmy o błędach, jakie maturzyści często popełniają, rozwiązując zadania z języka polskiego, chemii czy biologii – (filmy różne).

Przypominam również, że obecny czas nie jest czasem wolnym od uczenia, bardzo proszę wykorzystać go do nauki. Pamiętajmy również aby pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie

Andrzej Pawlikowski