Festiwal Zawodów w Małopolsce

Festiwal Zawodów w Małopolsce

Festiwal Zawodów w Małopolsce, projekt Województwa Małopolskiego jest elementem budowy regionalnego systemu orientacji zawodowej w Małopolsce. Podczas tego wydarzenia uczniowie, którzy dokonali już wyboru zawodu prezentowali nabywane przez nich umiejętności zawodowe na 140 stoiskach w hali EXPO we współpracy z przedsiębiorcami.

Nasza szkoła po raz szósty wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Podczas trzech dni prezentowaliśmy nasze zawody – krawca i technika przemysłu mody na stanowisku A6. Nowe kierunki – technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, sprzedawca, magazynier-logistyk na stoisku A5.

„W harmonii z modą – kreowanie własnego wizerunku” to przedstawienie procesu wytwarzania odzieży w etapach od zaprojektowania, zdjęcia miary tu wspomogła nas Firma New Men skanerem do skanowania sylwetki, opracowania form, krojenia, szycia wyrobu do zaprezentowania modelu na sylwetce. Nasze najnowsze kolekcje prezentowaliśmy na stoisku oraz na scenie głównej targów. Mamy nadzieję, że organizowane wydarzenie pomoże w podjęciu trafnej decyzji o wyborze drogi edukacyjno- zawodowej uczniom szkół podstawowych i gimnazjum.

 

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły podczas tej imprezy.